قبل از هر چیز بهتر است برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب کمجا ابتدا وسایل مورد نیاز را تهیه کنید. وسایل و مبلمان با خطوط مستقیم و صاف برای دکوراسیون اتاق خواب کوچک انتخابی مناسب و ایده آل محسوب می شوند و بهتر است از وسایل با خطوط منحنی در فضای اتاق خواب کوچک استفاده نشود. تا حد امکان از وسایلی در فضای اتاق خواب کوچک استفاده کنید که چندکاره هستند همچنین بهتر است از قرار دادن وسایل با مدل های پیچیده و تزیینات زیاد در فضای اتاق خواب خودداری کنید. اندازه و سایز وسایل برای اتاق خواب کمجا را می توانید متناسب با مقیاس اتاق خواب انتخاب نمایید تا از شلوغ شدن فضای اتاق جلوگیری شود. توجه داشته باشید که هر چه تعداد وسایل در دکوراسیون داخلی اتاق خواب کمجا بیشتر باشد فضای اتاق خواب تنگ و دلگیرتر به نظر می رسد بنابراین از قرار دادن وسایل اضافی و بلااستفاده در فضای اتاق خواب های کوچک خودداری کنید.

دکوراسیون اتاق خواب کمجا


دکوراسیون زیبا و شیک اتاق خواب


برای قرار دادن وسایل بیشتر در فضای دکوراسیون اتاق خواب کمجا می توانید از قفسه های دیواری و یا شلف دیواری استفاده نمایید همچنین می توانید قفسه ها و یا جعبه هایی را برای نگهداری وسایل مورد نیاز خود در زیر تخت خواب قرار دهید. تخت خواب های تاشو از انواع وسایل کاربردی برای فضای اتاق خواب های کمجا هستند همچنین شما می توانید از تخت خواب هایی در اتاق خواب های کوچک استفاده کنید که دارای کشو هستند و یا در زیر آن ها فضایی برای نگهداری وسایل طراحی شده است.
انتخاب رنگ اتاق خواب کوچک یکی دیگر از نکاتی است که باید مورد توجه قرار بگیرد. رنگ های تیره فضای اتاق خواب را کوچک و تنگ نشان می دهند و اگر شما به استفاده از رنگ های تیره در اتاق خواب علاقه مند هستید می توانید رنگ وسایل جانبی موجود در اتاق خواب نظیر کوسن و قالیچه و ملحفه را از بین رنگ های تیره انتخاب نمایید همچنین رنگ های قسمت های اصلی دکوراسیون داخلی اتاق خواب کمجا نظیر دیوار و سقف را از بین رنگ های روشن انتخاب کنید تا فضای اتاق خواب باز و وسیع تر به نظر برسد.

برای مشاهده‌ی کامل مقاله به beautyhome مراجعه کنید.